Size özel pratik ve avantajlarla dolu dünya E-ticaret’te!

Akbank, Denizbank, İş Bankası ve tüm Bonus özellikli kredi kartlarına 3 veya 6 taksit imkanı!

Sıkça Sorulan Sorular

ÜYELİK

MEVCUT ÜYELİK
Hesabım menüsünden müşteri bilgilerimi düzenleye tıklayarak değişiklik yapabilir veya Bize Ulaşın kısmından “Üyelik” konu başlığı altında talebinizi iletebilir veya 4443030’u arayarak bize ulaşabilirsiniz.
Konuyla ilgili info@fazticaret.com adresine mail gönderebilir, Bize Ulaşın kısmından “Üyelik” konu başlığı altında talebinizi iletebilir veya 4443030’u arayarak bize ulaşabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ

SİPARİŞ
E-ticaret sitesinde müşterilerimiz tarafından verilen siparişler minimum sipariş adeti içeren kutu halinde satılmaktadır.
E-ticaret sitesinde sipariş açılma esnasında her ürün kategorisindeki ürünler için bahsi geçen minimum adet 1 kutuya
tekabül etmektedir. Minimum 1 kutu sipariş verilebilir. Her referansın minimum sipariş adedi 1 kutuya ürüne denk gelmektedir.
Siparişleriniz ilgili banka tarafından onaylanmaktadır. Kredi kartı bakiyeniz yetersiz veya internetten alışverişe kapalı ise, farklı bir kredi kartı ile bir deneme daha yapabilir veya bankanız ile irtibata geçebilirsiniz.
Konuyla ilgili bankanıza ulaşmak için aşağıdaki Çağrı Merkezi numaralarından faydalanabilirsiniz.
Akbank 444 2525
Denizbank 0850 222 0800
Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) 0850 200 0 666
Yapı Kredi Bankası 444 0444
Garanti Bankası 444 0333
İş Bankası 444 0202.
Evet, İstanbul dışına teslimat yapılabilmektedir.
Siparişiniz onaylandıktan sonra içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır.
Çağrı Merkezi'mizi (444 30 30) arayarak veya “Bize Ulaşın” kısmınnda “Siparişim Hakkında” konu başlığında Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.
Şu anda sitemizde müşterilerimize sadece kredi kartı ile ödeme bulunmaktadır. 
Çağrı Merkezi'mizi (444 30 30) arayarak veya Bizim Ulaşın bölümünde “Siparişim Hakkında” konu başlığı ile veya info@fazticaret.com adresine eposta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

KARGO VE TESLİMAT

"Siparişlerim" linkinden takip edebilirsiniz, ayrıca Fazpuan formunda kayıt sırasında belirttiğiniz eposta ve cep telefonunuz üzerinden SMS yoluyla da teslimat ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır. İletişime geçilmesini istediğiniz cep telefonu numaranız Fazpuan formunda doldurduğunuz cep telefonu numarasından farklıysa sipariş oluşturma sırasında “ADRES” sayfası içerisinde değiştirebilirsiniz.

Haftaiçi Saat 15:00’e kadar vereceğiniz siparişler aynı gün işleme alınıp, kargo iş yeri adresinize teslimatı gerçekleştirilir. Haftaiçi Saat 15:00’ten sonraki siparişler ertesi gün işleme alınarak, kargo teslimatı bir sonraki iş gününün mesai bitiminde gerçekleşecektir.

Siparişleriniz ADRES bölümünde dolduracağınız sevkiyat adresine gönderilecektir. “Fatura Adresi” kısmına gireceğiniz adres bilginizin firmanızın kayıtlı olduğu resmi iş adresi olmak zorundadır. 

Fatura Adresi ile Sevkiyat Adresiniz aynı olmak zorunda değildir, fatura resmi iş adresinize gönderilirken ürünleriniz sevkiyat adresine teslim edilebilir.
Siparişinizin faturasını koli içerisinde, irsaliyesini ise tarafınıza ulaşan koli cebinde bulabileceksiniz.
100 TL + KDV ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.
Siparişiniz teslimat adresinizde bulunan yetkili kişiye kargo firması tarafından İsim Soyad ve İmza karşılığında teslim edilmektedir.
Kargo firmasının sipariş teslimatı için sizi yerinizde bulamadığı takdirde, ertesi gün bir kez daha teslimat için adresinize gelecektir. Kargo firmasının 2.kez de sizi yerinizde bulamaz ise, ilgili kargo şirketinin transfer merkezinde ürünler elden teslim almanız için maksimum 6 iş günü bekletilerek, kargo firması tarafından siparişiniz Schneider Electric’e ait Dağıtım Merkezine geri getirilecektir. Böyle bir durumda kargo ücreti alıcı ödemeli olmak üzere teslim edilmesi için müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.
"Siparişlerim" linkine tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi, belirlenen süreler dışındaysa, Çağrı Merkezi'mizi (444 30 30) arayarak veya e-ticaret sitesi “Bize Ulaşın” bölümünde “Teslimat” konu başlığı altında bize ulaşabilirsiniz.
Resmi tatil günlerinde kargo firmaları teslimat yapmamaktadır.

Çağrı Merkezi'mizi (444 30 30) arayarak veya Bizim Ulaşın bölümünde “Siparişim Hakkında” konu başlığı  veya info@fazticaret.com adresine talepte bulunduktan sonra  eposta yoluyla fatura ile koli içi ürünlerin uyuşmazlığını gösteren fotoğrafı bizimle paylaşmanız gerekmektedir.

Yanlış gönderilen siparişiniz Schneider Electric firması tarafından kargo şirketini firmanıza yönlendirerek geri alınması sağlanacaktır.

Doğru siparişinizin temini ise Saat 14:00’e kadar  aynı gün işleme alınıp, kargo iş yeri adresinize teslimatı gerçekleştirilir.Saat 14:00’ten sonraki talep ise ertesi gün işleme alınarak, kargo teslimatı bir sonraki iş gününün mesai bitiminde gerçekleşecektir.

İADE PROSEDÜRÜ

 • İade sürecinin başlatılabilmesi için tarafanızca belirlediğimiz mecralar aracılığıyla iade talebinizi bize iletmeniz gerekmektedir. Bunlardan ilki Müşteri Destek Merkezi(444 30 30)  , ikinicisi E-Ticaret sitemizdeki Bize Ulaşın kısmında “Siparişim Hakkında” konu başlığını seçerek veya info@fazticaret.com adresine eposta göndererek iade talebinizi iletebilirsiniz.  Sürecin kontrollü yönetilebilmesi için, tarafımızca belirlenen kargo şirketini firmanıza yönlendirerek iade malzemelerin adresinizden teslim alınması sağlanacaktır.
 • Malzeme iadelerinde kargo bedeli Schneider tarafından ödenecektir.

  fazticaret.com 'da iade ve değişim şartları nelerdir?

  Ürün iadesi ancak ayıplı ürün durumunda gerçekleşebilir.

  Açık ayıplar açısından sözleşme konusu ürününüz tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtık hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk size aittir. Kargo şirketi görevlisinden teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

  Açık Ayıp: Satılan malda gözle görülebilen ve basit bir muayene ile anlaşılabilen ayıplardır. (Örneğin; Bir ürünün herhangi bir parçasının kırık olması.)

  Gizli ayıplar açısından teslim aldığınız ürünleri yedi gün içerisinde muayene edip gizli ayıpları Schneider’e bildirmeyi kabul beyan ve taahhüt eder.7 Gün içerisinde bildirmemeniz durumunda iade kabul edilemeyecektir.

  Gizli Ayıp: Basit muayene ile tespit edilemeyen ve malın kullanılması ile ortaya çıkan ayıptır. (Örneğin; Bir anahtar prizin mekanizmasının arızalı çıkması)

  Gizli ayıp durumunda süresi içinde yapılan bildirimlerde ve sözleşme konusu malın arızalanması durumunda aşağıdaki prosedür uygulanır. 

  1.Arızalı ya da kalite problemi olan malzemenin iade sürecinin başlatılabilmesi için Müşteri Destek Merkezi(444 30 30)’ni arayarak, Schneider E-TİCARET sitesindeki bize ulaşın kısmından veya info@fazticaret.com  adresine eposta ile iade talebinizi göndermeniz gerekmektedir. Sürecin kontrollü yönetilebilmesi için, Schneider belirlediği kargo şirketini size yönlendirerek iade malzemelerin adresinden teslim alınması sağlanacaktır.

  • Arızalı malzeme iadesi: Arızalı ürünler sevk irsaliyesi ve arıza bildirim formu ile birlikte, Schneider tarafından yönlendirilecek kargo firmasına teslim edilmelidir. Arızalı ürünler ile ilgili işlemler T.C.Sanayi Bakanlığı “Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri” hakkındaki yönetmelik uyarınca yürütülür. Arıza Bildirim Formuna, CCC veya eticaret sitesi üzerinden ulaşılabilir.
  • Kalite problemi olan malzeme iadesi: İade talebinizi açtıktan sonra, Schneider tarafından yönlendirilecek kargo firmasına ürünler sevk irsaliyesi ve arıza bildirim formu ile birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.

  Satış Sonrası Servisler (Atölye) Adres Bilgisi

  Abdurrahmangazi Mahallesi Ebubekir Caddesi, No:47

  Sancaktepe, İstanbul

  Müşteri Destek Merkezi

  Abdurrahmangazi Mahallesi

  Ebubekir Caddesi, No:47

  Sancaktepe, İstanbul

  Tel : 444 30 30

  Eposta: info@fazticaret.com

Para iadeleri Schneider Electric tarafından en geç 10 iş günü içerisinde alışverişinizi gerçekleştirdiğiniz kredi kartına yapılacaktır.
Ödeme iade sürecini bankanızla takip edebilir, bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Çağrı Merkezi'mizi (444 30 30)’u arayarak veya info@fazticaret.com adresine eposta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı banka tarafından talimatlar gereği kredi kartınıza taksitli olarak yapılmaktadır.

MÜŞTERİ DESTEK MERKEZİ

fazticaret.com üzerinden yaptığınız alışveriş ve işlemleriniz hakkında bilgi almak ya da öneride, bildirimde bulunmak için, Schneider Electric Müşteri Hizmetleri Pazartesi-Perşembe 08:30-18:00 Cuma 08:30-17:15 saatleri arasında hizmetinizdedir. Kredi kartınızla ödeme yapmak istiyorsanız, ödeme seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçtikten sonra; kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve güvenlik kodunu (kredi kartının arka yüzündeki sayıların son 3 rakamı) yazmalısınız. Akbank, Denizbank kredi kartları ile peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.Diğer bankalara ait kredi kartlarıyla ise şu an için sadece peşin ödeme seçeneği ile kullanabilirsiniz.

MÜŞTERİ DESTEK MERKEZİ

Kredi kartınızla ödeme yapmak istiyorsanız, ödeme seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçtikten sonra; kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve güvenlik kodunu (kredi kartının arka yüzündeki sayıların son 3 rakamı) yazmalısınız. Akbank, Denizbank kredi kartları ile peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.Diğer bankalara ait kredi kartlarıyla ise şu an için sadece peşin ödeme seçeneği ile kullanabilirsiniz.